Edukacja domowa

Myślimy o tym, aby same edukować nasze dzieci, ale nie każda w domu osobno, tylko wspólnie w grupie. Trzy z nas, mające pracę nie na etat są gotowe poświęcić 1 dzień w tygodniu na zajęcie się dziećmi. Z wykształcenia "obstawiamy" takie tematy jak: język niemiecki, język hiszpański, muzyka - podstawy, matematyka i fizyka, nowe technologie. Mąż jednej z nas zgodził się nam pomagać. Jego specjalizacja to paleontologia, ale będzie prowadził zajęcia przyrodnicze szeroko rozumiane. Mamy też koleżankę plastyczkę w klubie.
Szukamy innych mam i ojców, chcących się przyłączyć do naszej inicjatywy. Można poświęcić swój czas, lub też po prostu zapłacić za wynajęcie dodatkowych "tutorów".
Miejsce do naszych spotkań już mamy gotowe, dzięki uprzejmości ks. proboszcza z parafii Zmartwychwstania Pańskiego.

Na tej stronie proponuję zbierać wszystko co nam się uda odnośnie ED w Polsce.
Edukacja domowa wydaje się mieć coraz więcej zwolenników w Polsce.
Jest sporo grup, ciekawych stron, gdzie możemy zebrać informacje odnośnie doświadczeń innych rodziców. W ten sposób lepiej przygotujemy się do edukacji naszych dzieci:)

Grupy, fundaje, stowarzyszenia:
Szkoły, gdzie możemy ew. zapisać dzieci

Grupy na FB:

Poza tym jest masę stron ED wg różnych miast, już tutaj nie piszę, można wstukać do wyszukiwarki FB i wychodzą.

Materiały online:

Książki/artykuły, które warto przeczytać:

Miejsca,  które możemy odwiedzać/zajęcia dla dzieci:
  1.  Klub Raszyn - środy 15.30 do 17.00 - darmowe zajęcia muzyczno-plastyczne, prowadzone przez trenera Klanzy, rewelacyjną panią Krysię, poleca Wera i Agnieszka
  2. Biblioteka Raczyńskich na Arciszewskiego, istnieje możliwość zorganizowania zajęć m. 9.00 a 11.00, od 2,5 roku
  3. Klub modelarski Iskra. Instruktorem jest pan Marek Dominiak, od 12 lat
  4. Stare Zoo oraz muzeum obok - są zajęcia w ZOO. 
  5. Botanik - dla uczniaka i przedszkolaka. Trzeba by uzbierać min. 10 dzieci. Są wycieczki ( 5zł za osobę, 1h ), warsztaty artystyczne (10 zł,1h ) oraz zajęcia edukacyjne (12 zł, 1,5h ).
  6.  Pracownia ceramiczna dla dzieci, ok 3 roku życia. Możliwy dojazd ich do Poznania dla grupy zorganizowanej: Swarzędz, ul. Warszawska 2 (5 minut od pociągu). Zapisy i informacje w biurze OSK: Swarzędz, Rynek 21, kom. 501428903, tel. 616510099
 Rzeczy, które warto kupić:
  • Kartonowe szaleństwo twórcze - http://www.moophy.com/. Od 4 lat do tworzenia, wcześniej z pomocą rodziców. Zestaw podstawowy ok 180 zł, strona dopiero będzie ok połowy grudnia.
  • Program do nauki chemii, oparty na rozszerzonej rzeczywistości. Robią go moi znajomi z Gdańska, można wpisać kod promocyjny i będzie taniej. Od 5 roku życia. Nie trzeba umieć chemii, doktor Why wszystko wyjaśni - http://smart-lab.wix.com/smart 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz